Tel.: 776 789 430 (Ivan Šimurda)
Tel.: 776 558 709 (Michaela Šimurdová)
email: info@atelierzahrad.cz
Závlaha a travní koberce
Tel.: 774 560 012 (Dušan Jílek)
email: jilek@atelierzahrad.cz

Vítejte na stránkách Ateliéru zahrad

Zabýváme se návrhy a realizacemi zahrad na klíč, závlahovými systémy a zahradními úpravami okolí firem. Klademe důraz na moderní zahradní design, který navazuje na architekturu domu.

Galerie zahrad

Zabýváme se návrhy a realizacemi zahrad na klíč, závlahovými systémy a zahradními úpravami okolí firem. Klademe důraz na moderní zahradní design, který navazuje na architekturu domu a daný prostor.

Postup prací

Zahrada se Vám tvoří na míru.

Prvním a nejdůležitějším bodem je konzultace zákazníka s architektem, kde se rozeberou Vaše představy a požadavky a nastíní se možné varianty i s předběžnými cenami. Architekt s Vámi řeší budoucí studii i z hlediska použití materiálů, oblíbených dřevin, zájmů jednotlivých členů rodiny, tvaru bazénu , barev a podobně.

Zahradní úpravy začínají modelací terénu a vybudováním oblázkových a kamenných partií. Dále se dle přání zákazníka instaluje závlahový systém, případně osvětlení.

Zahrada Vám zvětšuje obytný prostor a zahrnuje i další prvky zahradní architektury jako jsou ohniště, pergoly, vodní prvky, suché zídky, plastiky, lavičky apod. Následuje osázení stromy, okrasnými keři a travami, kvetoucími trvalkami a půdokryvnými rostlinami. Výsadba se mulčuje kůrou a připraví se plocha pro založení trávníku výsevem nebo položení travního koberce. Nato se spouští závlahový systém a proběhne jeho seřízení.

Návrh zahrady a osazovací plán

Na základě první schůzky zjistíme Vaše přání a představy, provedeme obhlídku pozemku a seznámíme se s dispozicemi domu. Potom vypracujeme půdorysný návrh a osazovací plán. V případě realizace jsou tyto služby zdarma. Po upřesnění jednotlivých položek Vám vypracujeme rozpočet, který může obsahovat dvě varianty - klasickou a úspornou.

Přejete-li si pouze projekt, cena se odvíjí od velikosti zahrady a množství navrhovaných prvků a pohybuje se od 2 tisíc Kč výše, podle pracnosti.