Tel.: 776 789 430 (Ivan Šimurda)
Tel.: 776 558 709 (Michaela Šimurdová)
email: info@atelierzahrad.cz
Závlaha a travní koberce
Tel.: 774 560 012 (Dušan Jílek)
email: jilek@atelierzahrad.cz

Vítejte na stránkách Ateliéru zahrad

Zabýváme se návrhy a realizacemi zahrad na klíč, závlahovými systémy a zahradními úpravami okolí firem. Klademe důraz na moderní zahradní design, který navazuje na architekturu domu.

Závlaha a trávníky

Aby zahrada působila svěže a udržovaně, je potřeba dodat zeleni dostatek vláhy. O to se postará dobře navržený závlahový systém, který vychází z osazovacího návrhu zahrady a ze znalosti nároků rostlin.

Používáme zavlažování americké výroby TORO, které má výborný poměr kvality a ceny.

Do trávníku a oblázkových polí se umísťují vysouvací trysky, do plošné výsadby keřů jsou vhodné zavlažovací kapkové hadice, skryté pod vrstvou mulčovací kůry.

Automatický závlahový systém tvoří centrální jednotka, která spouští postupně jednotlivé větve. Největší spotřebu vody má okrasný trávník, zvláště v době letních veder. Spotřeba vody trvalek, okrasných trav a dřevin je menší. Nároky na závlahu jsou největší v prvních dvou vegetačních sezonách, kdy si rostliny teprve vytváří hlubší kořenový systém. Závlaha je vybavena srážkovým čidlem, které monitoruje množství srážek a předá informaci řídící jednotce k vypnutí systému.

Zároveň se závlahou se instaluje většinou i osvětlení zahrady, neboť se dá k položení kabeláže využít stejných výkopů. Doporučujeme kombinaci několika zemních svítidel (pro nasvícení vyšších stromů) a sloupkových světel, které se dnes vyrábějí ve široké škále.